Leśne szlaki rowerowe w gminie Sianów-Trasa nr 3

Opis szlaku 'Leśne szlaki rowerowe w gminie Sianów-Trasa nr 3' (24.8 km)

Szlak o znacznych różnicach wzniesień, trudnych podjazdach. Miejscami wymagający przenoszenia roweru.


Start- ul.Mickiewicza w Sianowie, okolice placu.

Kierujemy się na południe, w kierunku ul. Spółdzielczej, a następnie drogą z płyt w kierunku oczyszczalni ścieków. Przed oczyszczalnią skręcamy w lewo, a po chwili prawo, by ominąć zakład. Kierujemy się na kładkę nad rzeką Unieść. Droga prowadzi nas przez las, a następnie skrajem. Kierujemy się na południe.
Docieramy do prostopadle biegnącej drogi z miejscowości Kłos, skręcamy w lewo. Mijamy szlaban (zakaz wjazdu dla samochodów), jedziemy dalej przez ok.3,5km.
Dojeżdżamy do parkingu przy drodze Koszalin-Polanów.

Dalej skręcamy w lewo i poruszamy się drogą asfaltową (kierunek Maszkowo), po ok 200m, przed miejscowością Maszkowo, skręcamy w prawo w drogę leśną.

Poruszamy się leśnymi ścieżkami. Trasa wiedze w górę. Szlak skręca w  prawo w kierunku Lubiatowa.

W Lubiatowie skręcamy w lewo i kierujemy się na południowy wschód (kierunek Wyszebórz).  Droga powoli opada, po krótkim zjeździe tuż przed mostkiem  szlak skręca w lewo w kierunku lasu.

Szlak otacza to jezioro, nad brzegiem znajdziemy  punkt odpoczynku na dużej plaży nad jeziorem Policko.

Droga skręca lewo i skrajem lasu i łąkami wiedzie nas w stronę Policka. Tam przed dawnym Parkiem Dworskim trasa skręca w lewo i okala park. Tuż parkiem ( po prawej) skręcamy w prawo i pod liniami energetycznymi jedziemy do Maszkowa.

Tam skręcamy w lewo i przez ok. 500 m jedziemy w kierunku Koszalina, a po 500m  skręcamy w prawo. Szlak zmierza w kierunku szkółki leśnej. Za zabudowaniami ścieżka skręca w lewo, w stronę łąk. Po prawej płynie rzeka Unieść. Kiedy dotrzemy do drogi (płyty betonowe), skręcamy w prawo w stronę lasu.

Na rozwidleniu jedziemy w prawo. Mijamy szkółki leśne. Mijając ogrodzenie głównej części, przejeżdżamy przez nasyp, po obu stronach mijamy las. Przy następnym ogrodzeniu szlak skręca w prawo. Jedziemy w stronę rzeki.

Podmokle tereny pokonujemy jadąc po balach ułożonych w poprzek drogi. Skręcamy w prawo i w dól do mostka. Po przekroczeniu rzeki, jedziemy lasem, na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w lewo (szlak zielony, trasa nr2) i dojeżdżamy do drogi  Sianów – Węgorzewo. Na drodze asfaltowej skręcamy w lewo.

Wracamy do Sianowa.

Mapa szlaku

Działanie w toku.
Źródło: http://www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/2461/lesne-szlaki-rowerowe-w-gminie-sianow-trasa-nr-3-kolor-czarny-23-km

Długość

Długość szlaku: 24.8 kilometrów

Komentarze

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy! :)