E-rower, czyli dobry pomysł na prezent

0
20
4.5/5 - (2 votes)

Rowery elektryczne na prezent. Czy to rzeczywiście ma sens?

Moda na e-rowery to już wcale nie jest moda. Ten fenomen powoli staje się normą w polskich miastach, a i poza nimi rowery elektryczne nikogo już nie dziwią. Pytanie tylko, czy taki dwukołowiec w prezencie jest faktycznie wart swojej ceny. Spróbujmy rozwiać tę wątpliwość.

Rowery elektryczne w praktyce

Wybierając rower na prezent, trzeba dość precyzyjnie określić potrzeby osoby, która będzie z niego korzystać. Dziś na polskim rynku można znaleźć zarówno miejski rower elektryczny, jak i ten przeznaczony do jazdy po wertepach. W obu przypadkach jakością wykonania sprzęt dorównuje tradycyjnym modelom. Za dobry e-bike trzeba jednak zapłacić co najmniej 3000 zł. To pułap początkowy, oczywiście, ponieważ kwoty przewyższające 10000 nie są wcale rzadkością. Co dostajemy w zamian?

Porządny rower elektryczny na prezent ma wszystko to, co jego zwykły odpowiednik z dodatkiem silnika. Rower miejski z napędem elektrycznym może dysponować zasięgiem nawet stu kilometrów. W praktyce oznacza to niewysiłkową jazdę przez calutki weekend. Również w tygodniu transport do pracy i z powrotem staje się dzięki temu przyjemniejszy, o ile pogoda jest sprzyjająca. Zalety roweru elektrycznego leżą właśnie w lekkości podróżowania, dzięki czemu nawet długie dystanse po wzniesieniach stają się łatwo dostępne.

Rower elektryczny dziecięcy

Silnik elektryczny w rowerze to ciekawy pomysł w przypadku młodszych użytkowników. Zwykły rower wprawdzie wymaga więcej wysiłku fizycznego, ale e-bike dziecięcy również wymusza sporo ruchu. Różnica polega tylko na tym, że silnik wspomaga dziecko, kiedy teren robi się trudniejszy. E-rowery dla dzieci są też bezpieczniejsze niż hulajnogi, więc całkiem sporo rodziców decyduje się na taki zakup. Ważne może być również to, że jazda rowerem elektrycznym zachęca dziecko do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. E-rowery trekkingowe nadają się w sam raz do eksploracji, co nie jest bez znaczenia, jeśli dziecko ma problem z oderwaniem się od komputera.

E-bike dla starszych

Jazda na rowerze elektrycznym dotyczy także seniorów. Coraz częściej widuje się starsze osoby, które przemierzają swoje okolice na e-rowerach. Jest to zrozumiałe ze względu na ograniczenia, jakie ma tradycyjny rower. W pewnym wieku po prostu brakuje już sił na takie wojaże. Jednak rower elektryczny damski w prezencie na dzień babci może jej ułatwić codzienne funkcjonowanie. To samo zresztą dotyczy dziadków. W związku z tym wspólna wycieczka na rowerach z wnukami przestanie już być w sferze marzeń.

Oczywiście rower elektryczny z koszykiem jest jak najbardziej dostępny w Polsce. Taki sprzęt wydaje się doskonałym rozwiązaniem dla starszych osób, które potrzebują zrobić drobne zakupy, ale mają stosunkowo daleko do sklepu. To samo można powiedzieć o załatwianiu spraw w urzędzie czy podróżowaniu na ogródek działkowy. Jest cała masa powodów, dla których e-rowery dla starszych mogą okazać się naprawdę trafionym prezentem.

Choć zakup roweru elektrycznego wiąże się z pewnym wydatkiem, taki prezent na pewno wart jest swojej ceny. Rower z silnikiem elektrycznym dla seniora pomoże mu w poruszaniu się na co dzień, e-bike dla dziecka zaś może być idealnym rozwiązaniem na odciągnięcie go od ekranu komputera. Męskie i damskie rowery elektryczne z kolei okażą się niezastąpione podczas jazdy do pracy w cieplejsze dni. To i zdrowsze, i bardziej oszczędne rozwiązanie niż samochód. Innymi słowy, e-bike w prezencie ma naprawdę sporo sensu.