5/5 - (1 vote)

Wyobraź sobie, że możesz dotrzeć rowerem do każdego miejsca. Na dodatek nie wychodząc z domu! Stacjonarny rower treningowy pozwoli Ci wsiąść na siodełko niezależnie od pogody. Wyposażony w dotykową konsolę, umożliwi Ci odbycie podróży przez długie i kręte trasy dzięki interaktywnym filmom w jakości HD. Od płaskich szos po strome górskie podjazdy wybierz odpowiedni sprzęt i ruszaj w drogę. Przy okazji zwiększ wydolność i zrzuć zbędne kilogramy. Jaki rower treningowy do domu będzie najlepszy ? Sprawdź!

Wybierz rowerek treningowy i ruszaj w trasę 

Jesteś doświadczonym kolarzem, któremu zależy na intensywnych treningach cardio? A może początkującym rowerzystą realizującym swoje pierwsze kilometry? Niezależnie od stopnia zaawansowania, możesz znaleźć rowerek treningowy dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Nie każdy chce pobijać kolarskie rekordy. Dla niektórych jazda jest po prostu formą codziennej aktywności lub sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Dlatego w pierwszej kolejności musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiego rodzaju trasy Ty chcesz pokonywać w swoim domowym zaciszu? 

Określając swoje plany treningowe, skup się przede wszystkim na potrzebach swojego organizmu. Zwłaszcza jeżeli chcesz, aby rower treningowy i regularne ćwiczenia były drogą nie tylko do szczupłej, ale i zdrowej sylwetki. Możesz wybrać rowerek pionowy (stojący) lub poziomy (leżący). Pierwszy z nich to popularny wybór, jako że przypomina wariant outdoorowy. Drugi posiada natomiast przyjazny dla pleców fotel, który umożliwia bezpieczny trening seniorom, jak również osobom z problemami stawów czy kontuzjami. Oczywiście po uprzednich konsultacjach z lekarzem.  

Są również kolarze ceniący dynamiczny sprzęt. Jaki rower treningowy do domu wielbiciela wymagających ćwiczeń cardio? W tym przypadku sprawdzi się model spinningowy. Powoli on przeprowadzić w pełni profesjonalny trening kolarski. Jest to szczególnie ważne dla cyklistów, którzy pragną utrzymać całoroczną kondycję, co w przypadku jazdy na rowerze (czyli sportu sezonowego) bywa szczególnie trudne. Decydując się na model spinningowy, możesz wskoczyć na siodełko, wybrać poziom intensywności i cieszyć się treningiem niezależnie od pogody. 

Jaki rowerek treningowy do domu wybrać?  

Jak już wiesz, domowy stacjonarny rower treningowy to dobry wybór niezależnie od poziomu sprawności fizycznej czy celów treningowych. Różnorodne produkty z najwyższej półki czekają na Ciebie w sklepie JohnsonFitness.pl. Znajdziesz tam rowerki topowych marek: Vision Fitness, Matrix Fitness czy Horizon Fitness. Przykładowo, jeśli zależy Ci na komforcie i cichej pracy sprzętu nawet podczas intensywnego treningu, to możesz zdecydować się na rower treningowy magnetyczny Comfort 8.1. 

Natomiast jeżeli chcesz szczególnie zadbać o kręgosłup oraz stawy zwróć uwagę na produkt Vision Fitness R60. Głębokie wejście oraz przyjazny dla pleców fotel PURE COMFORT pomoże Ci cieszyć się aktywnością fizyczną w bezpieczny dla zdrowia sposób. Znajdzie się również coś dla profesjonalnych cyklistów, którzy poszukują intensywnych wrażeń. Wyjdzie (a nawet wyjedzie) im naprzeciw rower treningowy GR7 wyposażony w siodło wyścigowe oraz wielopozycyjną kierownicę, a także opcjonalny ekran LCD z trybem HIIT (High Intensity Interval Training).

Możesz również wyposażyć swój rowerek treningowy w odpowiednią konsolę. Obejrzysz na niej ulubione treści rozrywkowe lub interaktywny film, dzięki któremu domowy trening stanie się realistyczną symulacją jazdy outdoorowej. Jaką trasę dziś wybierzesz?