Ubezpieczenie roweru i rowerzysty działające na szlakach

0
120
4.7/5 - (3 votes)

Poza miejskimi przejażdżkami, nic tak nie poprawia nastroju jak wybór pięknej trasy w niespotykanych okolicznościach przyrody. Jak prawidłowo przygotować siebie i swój jednoślad do wyprawy w takie miejsca?

Zabezpieczenie swojego jednoślada podczas wyprawy rowerowej

Przy wyborze konkretnego szlaku, warto skorzystać z internetowej aplikacji, mapy ze szlakami, czy podpytać społeczność w social mediach, w którym miejscu możemy liczyć na ciekawą trasę, pełną niesamowitych widoków, pomników przyrody czy zabytków. Jednak co w przypadku, gdy musimy na chwilę pozostawić naszego kompana wyprawy – rower bez opieki w takim miejscu? Tutaj poza dobrym zamkiem, może przydać się polisa chroniąca nasz rower przed kradzieżą lub uszkodzeniami. Ubezpieczenie Cachet Rower działa w każdym miejscu na ziemi, bez względu na to, czy nas rower był zabezpieczony lepiej lub gorzej.

Co ciekawe, nie ma również znaczenia, czy Twój rower jest wykorzystywany prywatnie lub służbowo, jest Twój lub wynajmowany, zarabiasz na nim, czy nie. Wysokość składki to jedyne 5,9% wartości zakupowej roweru, a w kilka minut online ubezpieczysz rower nawet do wartości 40 000 złotych. Ubezpieczeniem mogą zostać objęte rowery nie starsze, niż 5-cio letnie.

Jak chronić siebie podczas takiej wyprawy?

Nie możemy zapominać o tym, by na taką przejażdżkę zabrać odpowiednie obuwie, odzież i przede wszystkim kask. Jednak w razie nagłego, niespodziewanego wypadku, możemy narazić się na wypadek, w konsekwencji uszczerbek na zdrowiu. Przed takimi zdarzeniami chroni ubezpieczenie NNW rowerzysty, dostępne w Cachet. Za jedyne 18 złotych od osoby rocznie, jesteśmy objęci ochroną do sumy ubezpieczenia 10 000 złotych w razie złamań, zwichnięć czy innych niespodziewanych zdarzeń pozostawiających uszczerbek na naszym zdrowiu. Ubezpieczenie obejmuje teren całego świata, więc niezależnie od tego, czy wybieramy polskie czy zagraniczne szlaki rowerowe, ochrona działa.